+48 883 937 692

Naprawa remonterów

Naprawa remonterów

Firma MADRO – naprawa remonterów

naprawa remonterówCo wpływa na stan dróg w Polsce?

 Nawet najlepiej przygotowane nawierzchnie dróg nie wytrzymują po pewnym czasie ogromnej ilości pojazdów z nich korzystających, zmiennych warunków atmosferycznych i innych tego typu czynników wpływających na dobry stan nawierzchni.

 

W jaki sposób wykonać remonty dróg?

Do przeprowadzenia koniecznych remontów niezbędne są specjalistyczne urządzenia drogowe, skomplikowane i kosztowne. Jednym z takich urządzeń jest remonter. To zautomatyzowana maszyna, której przeznaczeniem jest naprawa ubytków powstałych w nawierzchniach drogowych. Tego typu ubytki powstają najczęściej podczas zimy. Każdej wiosny możemy zaobserwować na nawierzchniach dróg większe lub mniejsze wyrwy, które koniecznie trzeba zniwelować, by ochronić kierowców przed wypadkami, a samochody przed zniszczeniem. W przypadku tego typu zniszczeń nawierzchni należy skorzystać z remonterów. Należy pamiętać, że przy tak intensywnej pracy maszyny niezbędy jest regularny serwis i naprawa remonterów.

 

Jak działa remonter i jak wygląda naprawa remonterów?

Remonter jest urządzeniem niezwykle skutecznym. W krótkim czasie, dzięki jego pracy, dochodzi do wypełnienia wyrwy w nawierzchni, a dozowana masa bitumiczna szybko i skutecznie niweluje problem. Jak działa remonter? Do zasadniczej głowicy dozuje się pod ciśnieniem emulsje asfaltową i grys. W głowicy grys zostaje dokładnie otoczony masą. Ten element całego procesu jest najważniejszy. Aby powstała mieszanka była odpowiedniej konsystencji i długotrwale uzupełniała powstały ubytek nawierzchni, ziarna grysu muszą być równomiernie i dokładnie otoczone emulsją. Jest to możliwe dzięki temu, że grys jest dozowany z odpowiednią prędkością, a emulsja pod odpowiednim ciśnieniem. Dzięki zastosowaniu remontera nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowego procesu wałowania. Nawierzchnia drogi jest gotowa praktycznie natychmiast. Skraca to znacznie czas naprawy.

Remontery nie są urządzeniami samodzielnymi. Można je zamontować na różnych podwoziach. Najczęściej jest umieszczany na przyczepach. Wykorzystywany głównie do remontu dróg, sprawdza się też przy naprawie innych nawierzchni oraz chodników, torowisk. Jak każde urządzenie może jednak ulegać awarii. Aby przedłużyć czas użytkowania należy skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych firm, dla których naprawa remonterów jest codziennością. Wyspecjalizowana ekipa przywróci urządzenie do użytku w krótkim czasie, co dodatkowo zwiększy amortyzacje remontera. Doświadczenie pracowników, korzystanie z oryginalnych części i podzespołów, a także wieloletnie doświadczenie sprawiają, że klienci otrzymują naprawiany sprzęt gotowy do dalszego funkcjonowania.

 

Back to top
Translate »