+48 883 937 692

Skrapiarka

Co to jest skrapiarka?

skrapiarka

Skrapiarka służy do transportu lepiszczy bitumicznych oraz skrapiania nimi nawierzchni przy budowie i naprawie dróg. Ponadto może być wykorzystywana przy wykonywaniu wszelkich izolacji fundamentów i konstrukcji betonowych. Urządzenie posiada własne podwozie i może być holowane przez dowolny pojazd pod warunkiem, że wyposażony on jest w zaczep kulowy lub oczkowy.

Zastosowanie skrapiarki

Skrapiarka przydaje się również do skrapiania, podgrzewania i transportu lepiszczy bitumicznych. Silnik spalinowy zabudowany na ramie napędza sprężarkę oraz pompę zębatą. Powietrze ze sprężarki służy do sterowania zaworami rampy spryskującej. Gorące spaliny podgrzewają masę bitumiczną znajdującą się w zbiorniku bitumu. Powietrze podawane przez sprężarkę służy także do przedmuchiwania instalacji bitumu po zakończeniu pracy. Pompa zębata – zabudowana wewnątrz zbiornika – zasysa i podaje masę bitumiczną do skrapiacza.

MADRO Wrocław jest producentem następujących modeli Skrapiarek:

SE-350Z, SE-500, SE-500Z, EKS-1000, EKS-1600, EKS-1600R, EKS-2000, EKS-2000R

Skrapiarka –  informacje ogólne :

  • Przeznaczona do transportu lepiszczy bitumicznych lub emulsji asfaltowych, ich podgrzewania oraz skrapiania nimi nawierzchni przy budowie i naprawie dróg. Urządzenie ma własne podwozie z zaczepem kulowym i hamulce najazdowe

  • Układ podgrzewania: palnik olejowy

  • Urządzenie posiada własne podwozie i może być holowane przez dowolny pojazd pod warunkiem, że dostosowany jest on do holowania przyczep i wyposażony w pneumatyczny układ hamulcowy.
  • Napęd sprężarki i pompy biumu : silnik benzynowy

Co warto wiedzieć o skrapiarkach?

Nawierzchnie drogowe ulegają rozmaitym zniszczeniom i niestety nie sposób całkowicie temu zapobiec. Duże obciążenia oraz oddziaływanie czynników atmosferycznych sprawiają, że w asfalcie powstają szczeliny oraz pęknięcia. Jednak solidne wykonanie drogi może znacząco wydłużyć żywotność nawierzchni. Natomiast jeśli pojawi się usterka, należy wdrożyć działania naprawcze. Zarówno podczas remontów, jak i tworzenia dróg od podstaw, niezbędna jest skrapiarka.

Do czego służy skrapiarka?

Jest to maszyna drogowa, bez której nie sposób stworzyć nawierzchnię asfaltową. Urządzenie to służy do:

  • transportu – emulsji asfaltowych albo lepiszczy bitumicznych
  • podgrzewania – zawartość skrapiarki musi być utrzymywana w odpowiedniej temperaturze
  • skrapiania – urządzenie zajmuje się wylewaniem transportowanej i podgrzewanej zawartości na drogę.

Dobre skrapiarki, czyli jakie?

Wiele czynników decyduje o tym, czy wykorzystanie danej maszyny drogowej zapewni oczekiwane efekty. W przypadku skrapiarki są to:

  • przystosowanie do jazdy
  • jakość układu podgrzewania
  • profesjonalna obsługa

Przystosowanie skrapiarki do jazdy

Skrapiarka często musi się poruszać po nieprzyjaznych nawierzchniach, aby w końcu dojechać do miejsca docelowego. Stąd też niezbędne jest wyposażenie jej w duże i solidne koła oraz opony. Ponadto, jej konstrukcja musi umożliwiać podłączenie skrapiarki do każdego rodzaju pojazdu. Pozwala to transportować emulsję asfaltową lub lepiszcze bitumiczne nawet na duże odległości.

Jakość układu podgrzewania skrapiarki

Rzecz w tym, aby system podgrzewania nigdy nie zawodził. Nie może dojść do sytuacji, w której skrapiarka nie jest w stanie utrzymać wymaganej temperatury. Mogłoby to doprowadzić do zniszczenia jej zawartości, a tym samym niezdolności do naprawienia lub stworzenia nawierzchni.

Profesjonalna obsługa skrapiarki

Skrapiarka musi działać w odpowiednim tempie, ażeby stworzyć trwałą, a także estetyczną nawierzchnię. Stąd też niezwykle istotna jest profesjonalna obsługa maszyny. Powinien się nią zajmować specjalista z doświadczeniem, który będzie umiał dobrać odpowiednią prędkość rozprowadzania zawartości skrapiarki po drodze.

Skrapiarka, a komfort jazdy po drodze.

Budowa drogi to przedsięwzięcie, które wymaga odpowiednich projektów, umiejętności, przygotowania merytorycznego i doświadczenia budowniczych oraz profesjonalnego sprzętu.

Odpowiednio dobrana Skrapiarka to przysłowiowa połowa sukcesu – gwarancja jakości i trwałości.

Skrapiarka, a jakość dróg.

Skrapiarka to sprzęt, bez którego budowa lub remont dróg byłaby praktycznie niemożliwa – wie o tym każda firma zajmująca się realizacją tego typu przedsięwzięć.

Jak wiadomo, nawet najlepiej wykonana droga ulega uszkodzeniom – wpływają na to zarówno czynniki atmosferyczne, jak i samo użytkowanie powierzchni drogowej. W tej sytuacji konieczna staje się naprawa nawierzchni drogowej, realizowana z wykorzystaniem odpowiednich maszyn i urządzeń budowlanych.

Odpowiednio dobrane, funkcjonalne i sprawne technicznie maszyny drogowe pozwalają szybko i profesjonalnie wykonać nową nawierzchnię, załatać dziury lub zniwelować nierówności. Do wykonania prac remontowo-budowlanych niezbędne jest wykorzystanie alternatywnych maszyn, które wzajemnie się uzupełniają, zapewniając pożądane efekty.

Każda maszyna ulega procesowi zużywania, dlatego właśnie powstała nasza firma. MADRO od wielu lat remontuje i odnawia każdego rodzaju maszyny drogowe również takie jak Skrapiarka. Porządnie działający sprzęt to solidnie wykonana droga, a dzięki nam Państwa maszyny będą działać tak, żeby żadna praca na drodze nie zaskoczyła.

W razie pytań czy niejasności zapraszamy do kontaktu.

Back to top
Translate »