+48 883 937 692

Naprawa zalewarek szczelin

Naprawa zalewarek szczelin

Firma MADRO – Naprawa zalewarek szczelin

 

 Naprawa zalewarek szczelin Znaczenie maszyn drogowych a stan dróg w Polsce

Poruszając się po drogach publicznych niejednokrotnie jakość nawierzchni jest niezadowalająca.  Czasami za taki stan rzeczy odpowiedzialne są ekipy wykonujące nowe drogi, ale najczęściej stan nawierzchni był spowodowany niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: mrozem, ulewami, podtopieniami. Bywa, że nawet krótkotrwała działanie wody, mrozu, promieniowania słonecznego, intensywnego ruchu drogowego może być przyczyną powstania poważnych uszkodzeń.  Jakie by jednak nie były przyczyny, konieczna jest zazwyczaj szybka i skuteczna naprawa zniszczeń, by zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, a jednocześnie nie doprowadzać do zniszczenia podwozi samochodowców. Dlatego należy pamiętać jak ważna jest naprawa zalewarek szczelin.

 

Zastosowanie zalewarki

Spękania nawierzchni mogą być podłużne, poprzeczne, nieregularne. Do ich naprawy wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, między innymi zalewarki szczelin. Wszelkie naprawy nawierzchni powinny się odbywać w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza i gdy nie ma opadów atmosferycznych. Każdy etap prac przy takiej naprawie jest zaplanowany, ważny i nie można go pominąć, a do tego wymaga odpowiedniego sprzętu.

Niezwykle ważną rolę w tym cyklu pełnią też zalewarki, których zasadniczym zadaniem jest wypełnienie powstałej szczeliny odpowiednią masą uszczelniającą, która dokładnie uzupełni wszelkie szczeliny, pęknięcia, fugi, a nawet rysy powierzchni asfaltowych i betonowych. Znajduje swoje zastosowanie nie tylko na drogach, ale sprawdza się na wiaduktach, mostach, lotniskach. Jej wielkość i przepustowość jest często dostosowana do wielkości powierzchni, która powinna być naprawiona. Są zalearki niewielkie, dość proste w obsłudze, które wykorzystuje się do naprawy niewielkich spękań i szczelin. Są też większe, kiedy jest konieczność naprawy poważniejszych wyrw i zniszczeń zagrażających eksploatacji dróg. Regularny serwis i Naprawa zalewarek szczelin jest istotna dla efektywności i jakości pracy maszyny.

 

Jak działa zalewarka?

Jest ona wyposażona w zbiornik, w którym masa wykorzystywana w wypełnianiu nawierzchni jest rozgrzewana do optymalnej temperatury około 180 stopni Celsjusza przez specjalny palnik. Operator maszyny czuwa nad temperaturą lepiszcza kontrolując wskaźnik. Następnie masa jest podawana do specjalnej rury przewodzącej, która powinna być precyzyjnie skierowana w stronę szczeliny do wypełnienia. Urządzenie jest umieszczone na trzech kołach, co dodatkowo umożliwia precyzyjne ustawienie nad remontowanym miejscem. Można je prowadzić bez specjalnego wysiłku. Zalewarka jest wyposażona w butlę gazową umożliwiającą podgrzewanie masy, ale wyposażono ją w specjalny czujnik, który odcina dopływ gazu, po zgaśnięciu płomienia. Zapewnia to całkowite bezpieczeństwo pracownikowi zajmującemu się obsługą.

Naprawa zalewarek szczelin powinna się odbywać jedynie w wyspecjalizowanym serwisie, aby mieć całkowitą pewność, że urządzenie szybko wróci do formy wyjściowej. Kompleksowe i profesjonalne zajmowanie się remontowanym sprzętem umożliwia jego długą eksploatację, co dodatkowo obniża koszty remontu. Dla dobrego serwisu nie ma rzeczy niemożliwych. Zawsze można znaleźć sposób, by naprawić rzeczy pozornie niemożliwe do naprawy.

 

Back to top
Translate »