+48 883 937 692

Naprawa skrapiarek

Naprawa skrapiarek

Firma MADRO – naprawa skrapiarek

 

Naprawa skrapiarekStan dróg w Polsce

Kierowcy bardzo często narzekają na stan dróg. Porównując je z drogami innych rozwiniętych krajów, rzeczywiście jest jeszcze sporo do nadrobienia. Brakuje tras szybkiego ruchu, autostrad czy obwodnic. Jednak sytuacja na polskich drogach zmieniła się w ostatnich latach na korzyść – pojawiły się odcinki dróg doskonale przygotowane, a są trasy, które można pokonać błyskawicznie dzięki właściwej infrastrukturze. Przykładowo, obecnie droga z centrum kraju do nadmorskich kurortów zajmuje nie więcej niż cztery godziny. Statystyki podkreślają, że budowanie dróg jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Dlatego wychodząc naprzeciw wymaganiom firma MADRO poszerzyła swoją działalność. Naprawa skrapiarek to tylko jedna z niewielu opcji jaką oferujemy.

 

Stan dróg a skrapiarki – jakie istnieje powiązanie?

Aby było jeszcze lepiej, potrzebne są wykwalifikowane firmy, które posługują się specjalistycznym, niezawodnym sprzętem drogowym. Jednak nawet najlepsze maszyny kiedyś się psują i warto wiedzieć, że są przedsiębiorstwa, które zajmą się profesjonalną naprawą sprzętu drogowego. Przy budowie dróg jedną z najważniejszych ról odgrywają skrapiarki. Ich podstawowym zadaniem jest nanoszenie na poszczególne elementy budowanej drogi masy bitumicznej. Trwałość powierzchni drogi jest jednym z podstawowych kryterium, które świadczą o jej bezwzględnej jakości.

Z tego powodu skrapiarki muszą nanosić przygotowaną masę bardzo wydajnie, w sposób równomierny, a jednocześnie  utrzymywać odpowiednią temperaturę nakładanej emulsji. Nie może ona być ani zbyt gorąca, ani za zimna. Każdy element ma znaczenie w całym procesie budowy drogi. Często się przecież słyszy, że asfalt się rozpuścił w czasie upałów lub pokruszył podczas silnych mrozów. Naprawa skrapiarek i jej przegląd są niezbędne jeżeli maszyna pracuje intensywnie.

 

Zastosowanie skrapiarek

Na rynku funkcjonują różne modele skrapiarek. Te najmniejsze i najprostsze służą podczas napraw zniszczonych fragmentów nawierzchni. Większe modele są wykorzystywane przy poważniejszych pracach remontowych. Natomiast modele flagowe są potrzebne przy dużych budowach, najczęściej dróg szybkiego ruchu i autostrad. Charakteryzują się dokładnością i precyzją w dawkowaniu masy bitumicznej. Sterowane są przez układ komputerowy, który przetwarza wprowadzone dane i dostosowuje parametry masy bitumicznej do wymaganych warunków. Skomplikowana technologia tego typu maszyn sprawia, że naprawa skrapiarek powinna być zlecana jedynie profesjonalnym firmom dysponującym nie tylko specjalistyczną wiedzą, ale i zespołem ludzkim gwarantującym obsługę na najwyższym poziomie. Szybkość, terminowość, korzystanie jedynie z oryginalnych części gwarantują, że każda skrapiarka zostanie szybko i, zgodnie z potrzebami, naprawiona. Dzięki temu zwiększy się ilość inwestycji, którą można wykonać korzystając z jednego urządzenia.

Back to top
Translate »