+48 883 937 692

Recyklery

recyklery

Co to są recyklery?

Recyklery to urządzenie znane również pod nazwą „urządzenie do przerobu zerwanego asfaltu”. Recykler służy do powtórnego grzania i przerobu zerwanych nawierzchni bitumicznych takich jak złom asfaltowy czy odpady po frezowaniu nawierzchni asfaltowych. Uniezależnia wykonawcę robót drogowych od „otaczarni” i jest niezastąpione tam gdzie na tym samym odcinku drogi następuje zrywanie, bądź frezowanie starej nawierzchni i wbudowywanie nowej.

Dlaczego warto posiadać recykler?

recykleryRecyklery pozwalają oszczędzać na transporcie kruszywa i mas bitumicznych oraz nie ma konieczności wywozu resztek zerwanej starej nawierzchni na wysypisko. Złom mieszany jest w posiadającym własny napęd obrotowym bębnie i podgrzewany palnikiem olejowym.

Silnik spalinowy zabudowany na ramie urządzenia napędza poprzez pompę hydrauliczną silnik hydrauliczny, który wprawia w ruch obrotowy bęben z znajdującą się w środku niego masą asfaltową. W czasie kręcenia się bębna masa jest podgrzewana za pomocą palnika olejowego. Gotowa masa wysypywana jest poprzez otwór wysypowy bezpośrednio do przygotowanego ubytku drogowego lub taczki. Załadunek i rozładunek odbywa się ręcznie.

Czy recykler można holować?

Zarówno budowa jak i wyposażenie urządzenia pozwalają na holowanie go przez dowolny pojazd pod warunkiem, że dostosowany jest on do holowania przyczep wyposażonych w pneumatyczny układ hamulcowy.

MADRO Wrocław jest producentem następujących modeli Recyklerów: UPZA-1000, UPZA- 1500, UPZA-3000, UPZA-5000 oraz UPZA-10000.

Recyklery, a komfort jazdy po drodze.

Budowa drogi to przedsięwzięcie, które wymaga odpowiednich projektów, umiejętności, przygotowania merytorycznego i doświadczenia budowniczych oraz profesjonalnego sprzętu.

Odpowiednio dobrane maszyny drogowe takie jak recyklery to przysłowiowa połowa sukcesu – gwarancja jakości i trwałości.

Recyklery do budowy dróg

Recyklery to sprzęt, bez którego budowa lub remont dróg byłaby praktycznie niemożliwa – wie o tym każda firma zajmująca się realizacją tego typu przedsięwzięć.

Jak wiadomo, nawet najlepiej wykonana droga ulega uszkodzeniom – wpływają na to zarówno czynniki atmosferyczne, jak i samo użytkowanie powierzchni drogowej. W tej sytuacji konieczna staje się naprawa nawierzchni drogowej, realizowana z wykorzystaniem odpowiednich maszyn i urządzeń budowlanych.

Jak szybko załatać dziurę w drodze?

Odpowiednio dobrane, funkcjonalne recyklery pozwalają szybko i profesjonalnie wykonać nową nawierzchnię, załatać dziury lub zniwelować nierówności. Do wykonania prac remontowo-budowlanych niezbędne jest wykorzystanie alternatywnych maszyn, które wzajemnie się uzupełniają, zapewniając pożądane efekty.

Naprawa recyklerów

Każda maszyna ulega procesowi zużywania, dlatego właśnie powstała nasza firma. MADRO od wielu lat remontuje i odnawia każdego rodzaju maszyny drogowe również recyklery. Porządnie działający sprzęt to solidnie wykonana droga, a dzięki nam Państwa maszyny będą działać tak, żeby żadna praca na drodze nie zaskoczyła. Dowiedź się więcej o naprawie recyklerów.

Back to top
Translate »