+48 883 937 692

Remonter Drogowy

Remonter Drogowy

Remonter Drogowy jest urządzeniem przeznaczonym do likwidacji ubytków nawierzchni i spękań przy zastosowaniu różnych frakcji grysowych i emulsji asfaltowej, odpowiednio dozowanych i wbudowywanych pod ciśnieniem w miejsca powstałych uszkodzeń nawierzchni.

Remonter Drogowy

Posiadanie remontera sprawia, że nie ma konieczności stosowania kilku maszyn, jak w technologii tradycyjnej, jest ono bardzo wydajne i nieskomplikowane w obsłudze. Sterowanie całością odbywa się z pulpitu umieszczonego przy dyszy wylotowej. Odpowiednio dobrana pojemność zbiornika emulsji i zasobników grysu pozwala na pracę w przeciętnych warunkach przez minimum 8 godzin bez konieczności ich uzupełniania.

Remonter Drogowy nadaje się szczególnie do naprawy głębokich ubytków i spękanych nawierzchni po okresie zimowym, gdy zależy nam na czasie. Droga może być normalnie eksploatowana natychmiast po naprawie.

Remontery to zautomatyzowane maszyny przeznaczone do cząstkowej naprawy nawierzchni drogowych przy zastosowaniu grysu i emulsji asfaltowej. Zastępują kilka różnych urządzeń niezbędnych w technologii tradycyjnej. Są bardzo wydajne i nieskomplikowane w obsłudze, a uszkodzona jezdnia po dokonanej naprawie jest natychmiast gotowa do eksploatacji.

Remonter Drogowy typowe zastosowanie:

  • Likwidacja lokalnych ubytków
  • Likwidacja wybojów i spękań po zimie
  • Wyrównywanie krawędzi jezdni
  • Naprawa nawierzchni w okolicach studzienek rewizyjnych, włazów kanalizacyjnych itp.
  • Prace przygotowawcze przed odnową nawierzchni bitumicznej w technologii utrwalania powierzchniowego

 

Remonter Drogowy i jego działanie

Doskonale wiemy jak ważny jest komfort jazdy po drodze. Dlatego MADRO dba o maszyny drogowe odpowiedzialne za uzupełnianie ubytków w nawierzchni. Takie remonty powinny być bardzo szybkie i precyzyjne. Niezawodny w takich wyzwaniach jest remonter drogowy.

Jest to maszyna przeznaczona do wypełniania różnego rodzaju ubytków i nierówności w nawierzchni dróg. Za pomocą mieszanki kruszywa z emulsją asfaltową łata niechciane dziury, bez wcześniejszej obróbki remontowanej danej nawierzchni.

Na początku zachodzi proces mieszania grysu z emulsją asfaltową w tak zwanej głowicy roboczej. Taka mieszanka jest następnie wypychna w ubytek za pomocą sprężonego powietrza. Remonter drogowy oszczędza czas i pieniądze. Naprawa drogi jeszcze nigdy nie była taka prosta.

Remonter drogowy i jego obsługa.

Obsługa i sterowanie remontera jest proste. Maszyna ta posiada zestaw układów hydraulicznych, które czuwa nad wydajnością pompy. Dzięki ślimakowemu podajnikowi grys jest precyzyjnie i dokładnie mieszany z emulsją asfaltową. Zadaniem operatora jest dozowanie masy do ubytków w nawierzchni drogi. Sterowanie remonterem jest intuicyjne.

Remonter Drogowy, a komfort jazdy po drodze.

Budowa drogi to przedsięwzięcie, które wymaga odpowiednich projektów, umiejętności, przygotowania merytorycznego i doświadczenia budowniczych oraz profesjonalnego sprzętu.

Odpowiednio dobrany remonter Drogowy to przysłowiowa połowa sukcesu – gwarancja jakości i trwałości.

Remonter Drogowy, a jakość dróg.

Remonter Drogowy to sprzęt, bez którego budowa lub remont dróg byłaby praktycznie niemożliwa – wie o tym każda firma zajmująca się realizacją tego typu przedsięwzięć.

Jak wiadomo, nawet najlepiej wykonana droga ulega uszkodzeniom – wpływają na to zarówno czynniki atmosferyczne, jak i samo użytkowanie powierzchni drogowej. W tej sytuacji konieczna staje się naprawa nawierzchni drogowej, realizowana z wykorzystaniem odpowiednich maszyn i urządzeń budowlanych.

Sprawny technicznie remonter to podstawa!

Odpowiednio dobrane, funkcjonalne i sprawne technicznie remontery pozwalają szybko i profesjonalnie wykonać nową nawierzchnię, załatać dziury lub zniwelować nierówności. Do wykonania prac remontowo-budowlanych niezbędne jest wykorzystanie alternatywnych maszyn, które wzajemnie się uzupełniają, zapewniając pożądane efekty.

Każda maszyna ulega procesowi zużywania, dlatego właśnie powstała nasza firma. MADRO od wielu lat remontuje i odnawia każdego rodzaju maszyny drogowe również remonter Drogowy. Porządnie działający sprzęt to solidnie wykonana droga, a dzięki nam Państwa maszyny będą działać tak, żeby żadna praca na drodze nie zaskoczyła.

Zapraszamy do kontaktu!

Back to top
Translate »